De bouwplannen van 18 modulaire woningen aan de Wederikstraat zorgt al enkele jaren voor onrust en onvrede bij de bewoners en aanwonenden van deze straat. Miscommunicatie door de verantwoordelijk wethouder, ondernomen activiteiten zonder beroepsprocedures af te wachten, bomenkap. Teveel zaken om op te noemen hebben gezorgd voor een zeer gemotiveerde actiegroep van bewoners. Ook politiek was er steun van SamenVerder Beesel en de V.L.P.
Maar ……..
De fractie van SamenVerder Beesel heeft de afgelopen jaren samen met de inwoners actie gevoerd om het voorstel van tafel te krijgen. Op hun site staat dit prominent vermeld op de hoofdpagina. Op 23 februari 2026 heeft SamenVerder Beesel hiervoor een door de V.L.P. gesteunde motie ingediend die echter werd verworpen door het CDA en de Beeselse Lijst.
Inmiddels is de (politieke) wereld veranderd en is er nog minder noodzaak voor deze modulaire woningen. Reden voor de V.L.P. om samen met de Beeselse Lijst de motie van SamenVerder Beesel nogmaals in te dienen tijdens de raadsvergadering van 26 mei jongstleden. Hierbij uitgaande van de support van SamenVerder Beesel als oorspronkelijk indiener van deze motie.
Niets bleek minder waar. Met de mond is door SamenVerder Beesel in het verleden iets anders beleden dan dat nu gedaan wordt. Tot onze verbazing stemde Samen Verder Beesel met het CDA (dit was geen verrassing), tegen hun eigen oorspronkelijke motie. Schijnbaar verandert het pluche mensen en worden eigen meningen overboord gegooid en mogen de bewoners van de Wederikstraat het zelf uitzoeken.
Binnen 2 maanden na de verkiezingen vertoont zich in de ogen van de V.L.P. een zorgelijk patroon. Eerst worden duidelijke afspraken betreffende de O.Z.B. overboord gegooid om torenhoge ambities te kunnen onderbouwen en nu worden eerder ontplooide initiatieven met burgers teniet gedaan.
Als V.L.P. maken we ons zorgen voor wat dit voor de toekomst gaat betekenen. We zullen initiatieven van dit college nauwlettend volgen en u als burger en ondernemer op de hoogte houden.
Gerelateerd nieuws.